Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Zesłanie Ducha Świętego

28 maja AD 2022

 1. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Cieszmy się tą obfitością łask, które Bóg nam daje byśmy płonęli tą sama miłością, która jest w Nim i nas przemienia. Po każdej Mszy śpiewamy hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź, aby zyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj w czasie Mszy o godz. 12:30 uroczystość Pierwszej Komunii św. przeżywa klasa 3B ze Szkoły Podstawowej nr 3. (Przez kolejne dwa tygodnie swoje komunie o 12:30 będą miały pozostałe klasy). Przez cały tydzień zapraszamy dzieci z rodzicami na Biały Tydzień w czasie Mszy o godz. 18:00.
 3. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, jest to uroczystość Odpustowa w sąsiedniej Parafii. Msza św. Odpustowa o godz. 17:00. W czasie tej Mszy ks. Dziekan Wojciech Skóra będzie świętował 50-lecie swojego kapłaństwa. Zapraszamy do udziału i modlitwy w jego intencji.
 4. Nabożeństwa Majowe do środy włącznie są o godz. 17:15. W czwartek nabożeństwo czerwcowe przy krzyżach o godz. 17:00, a o godz.: 19:00 w Szumiłowie. Natomiast w pozostałe dni nabożeństwo będzie po Mszy św.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. W tygodniu tym przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca:
  • W Czwartek w trakcie nabożeństwa czerwcowego, modlimy się o nowe powołania. W tej intencji jest również msza św. na którą zapraszamy ministrantów i ich rodziców.
  • W Piątek będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, później Msza św. ku Jego czci a po Mszy spotkanie Straży Honorowej i Grupy Intronizacyjnej.
  • W Sobotę – księża odwiedzą chorych w domach, o godz. 11:30 Msza św. w Godzinie Łaski – wynagradzająca za zniewagi wobec Matki Bożej.
  • W Niedzielę o godz. 7:00 Różaniec Grup Żywego Różańca i Zmiana Tajemnic.
 7. W piątek przypada 26 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.
 8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku trasa procesji będzie przebiegała ulicami: Jana Pawła II, Jagiellońska – pierwszy ołtarz, Orła Białego – drugi ołtarz na wysokości bloku nr 17, trzeci ołtarz przy skrzyżowaniu z ulicą Słoneczną, Drzewicka – czwarty ołtarz przy bloku nr 1-7 i przy tym ołtarzu będzie zakończenie. Wzorem ubiegłych lat, chcemy się spotkać z mieszkańcami poszczególnych ulic przy których będą ołtarze, by zaplanować prace z przygotowaniem ołtarzy. Zapraszamy do mobilizacji, nie czekając, że włączą się inni. Jesteś katolikiem bądź zaangażowany. I tak zapraszamy na spotkanie przy miejscu ołtarzy 1 i 2 w środę o 19:00 a przy miejscu ołtarzy 3 i 4 w czwartek o 19:00.

  W tym roku będą też osobne msze św. i procesje na os. Drzewice i os. Szumiłowo. Planowane miejsca ołtarzy na os. Drzewice: skrzyżowanie ul. Reja i Cmentarnej oraz przy krzyżu na ul. Leśnej. Na spotkanie organizacyjne mieszkańców z tych ulic jak i osoby chętne zapraszamy w środę o godz.: 16:30 w kościele w Drzewicach.

  Na os. Szumiłowo msza św. będzie na boisku, z stamtąd wyruszy procesja. Planowane ołtarze będą na skrzyżowaniu ul Kostrzyńskiej i Piaskowej oraz przy ul. Pisakowa 8. Na spotkanie organizacyjne mieszkańców z tych ulic jak i osoby chętne zapraszamy w czwartek przy krzyżu o 19:00 w Szumiłowie.

  Na spotkania zapraszamy wszystkich, którzy chcą brać odpowiedzialność za wiarę w naszej parafii.
 9. W liturgii tygodnia wspominamy
  • Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
  • środa – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 10. W Niedzielę przyszłą przypada Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. W dniu tym zbieramy też ofiary do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

Intencje Żywego Różańca:

PAPIESKA: Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

PARAFIALNA: Módlmy się, aby Misje Parafialne przyniosły odnowienie wiary w rodzinach naszej Parafii i uwrażliwiły nas na potrzeby bliźnich obok których mieszkamy.

Ks. Piotr Mazurek – proboszcz

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Rokitniańskiej
w Kostrzynie nad Odrą

ul. Jana Pawła II 52 66-470 Kostrzyn nad Odrą

Nr konta: 94 8369 0008 0069 8223 2000 0010