Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna
Dobrego Pasterza

21 kwietnia AD 2023

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – zadająca pytanie: Czy szukam Jezusa jako swojego Pasterza i czy pozwalam, aby mnie prowadził w każdym momencie życia?
 2. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę i spotkanie rodziców dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2: w poniedziałek klasa A, we wtorek klasa B, w środę klasa C.
 3. W poniedziałek przypada 22 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo św. Rity, po Mszy wieczornej nabożeństwo i błogosławieństwo róż by uprosić orędownictwa tej świętej od spraw trudnych.
 4. We wtorek przypada 23 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio, po Mszy wieczornej nabożeństwo. Przy ołtarzu Matki Bożej można zapisać swoje intencje do tych świętych.
 5. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Wojciecha Błaszczyka i ks. Wojciecha Skóry o których pamiętajmy w naszych modlitwach.
 6. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W środę Grupa Intronizacyjna zaprasza na adorację od godz. 17:00. Natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.
 8. W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty, sięgnijmy do tej Ewangelii.
 9. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 (w tym czasie możliwość spowiedzi św.). O godz. 19:00 adoracja dla mężczyzn.
 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie możliwość wsparcia kostrzynianki Wanessy Hałoń, która w ubiegłym roku straciła w wypadku trzy palce u prawej dłoni i potrzebuje pomocy w zakupie specjalnej protezy. Niech nasza hojność stanie się radością dla niej i jej bliskich. Informacje są wywieszone w gablocie, w kruchcie kościoła.
 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przekazywane na tacę, w kopertach i na konto, na potrzeby naszego kościoła.
 12. W ostatnim czasie zakończyliśmy naprawę okna, witrażu i organ, na które otrzymaliśmy z ubezpieczalni 56 tys. zł. Wydaliśmy na te prace ok. 135 tys. zł. (okno 40 tys. zł, witraż 42 tys. zł, naprawa organ 53 tys. zł). Został także zakupiony nowy, wyciszony konfesjonał do kościoła na os. Drzewice za 32 tys. zł. Mamy te duże sprawy ogarnięte i zapłacone. Bóg zapłać za ofiary. W planach poważnych prac na ten rok jest pomalowanie naszego kościoła na zewnątrz, szczególnie wymaga tego ściana frontowa, wieża i narożniki – a wtedy i pozostałe ściany świątyni. Przymierzaliśmy się do tych prac w ubiegłym roku i planowany koszt był ponad 100 tysięcy zł. W tym roku będzie to odpowiednio drożej. Myślę, że jest czas, aby ten wysiłek podjąć, tym bardziej, że w przyszłym roku na wiosnę będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej wizytację biskupa. Niech każdy pomyśli z jaka sumą może się w to dzieło włączyć i jesienią spróbujemy ten wysiłek podjąć. Już dziś dziękuję za ofiary, które będą składane na ten cel do kopert i na konto parafialne – Bóg zapłać.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask i opieki Bożej na każdy dzień życia.
 14. W tygodniu tym odeszli do Pana: +Piotr Hołowko; +Jan Rojek. W tygodniu tym przypadają też rocznice śmierci księży, którzy pracowali w Kostrzynie i w naszym dekanacie: +Ks. Witold Stroiński (+2012) – Bogdaniec; ks. Stefan Reguła (+1999) – Kostrzyn; ks. Józef Bielak (+1979) – Witnica; ks. Jan Zych (+2019) – Kostrzyn. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Intencje Żywego Różańca:

PAPIESKA: Módlmy się, aby wewnętrzne bogactwo i godność kobiet były szanowane we wszystkich kulturach i aby zniknęło zjawisko dyskryminacji, która przynosi tyle cierpienia w różnych częściach świata.

PARAFIALNA: Módlmy się, w intencji rodzin, w których dzieci przygotowują się do Piewrszej Komunii i do Sakramentu Bierzmowania.

Ks. Piotr Mazurek – proboszcz

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Rokitniańskiej
w Kostrzynie nad Odrą

ul. Jana Pawła II 52 66-470 Kostrzyn nad Odrą

Nr konta: 94 8369 0008 0069 8223 2000 0010

TELEFON

795 282 181