Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

XVII Niedziela Zwykła

25 lipca AD 2021

  1. Dzisiaj gościmy misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po mszy św. będą rozprowadzali kalendarze misyjne na 2022 rok z których ofiary przeznaczone będą na działalność Misyjną Oblatów.
  2. Dziś po każdej mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
  3. Dziś wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej mszy św. jest możliwość poświęcenia kierowców i wszelkich pojazdów mechanicznych. Osoby zainteresowane prosimy by z parkingu przejechać pod plebanię a stamtąd by objechać kościół od strony wieży i obok wejścia głównego będziemy święcili pojazdy (będą wtedy rozdawane wizerunki św. Krzysztofa). 
  4. Zapraszamy na wspólne czytanie Pisma św. we wtorek o godz. 17:30 a po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.
  5. W środy od godz. 17:00 jest adoracja, którą prowadzi grupa Intronizacyjna. Zapraszamy na tę adorację rodziny.
  6. Piąteko godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia i Adoracja do godz. 18:00 z okazją do spowiedzi. Na godz.19:00 zapraszamy mężczyzn na półgodzinną adoracje w intencji naszej parafii.
  7. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.
  8. W przyszłą niedzielę 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
  9. Jest czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, o godnym stroju podczas nabożeństw czy zwiedzania kościołów.
  10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Joachima i Annę, w czwartek – św. Marty, Marii i Łazarza, w sobotę – św. Ignacego z Loyoli. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Intencje Żywego Różańca:

PAPIESKA: Abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, ekonomicznych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji architektami dialogu i przyjaźni.

PARAFIALNA:

Ks. Piotr Mazurek – proboszcz

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Rokitniańskiej
w Kostrzynie nad Odrą

ul. Jana Pawła II 52 66-470 Kostrzyn nad Odrą

TELEFON

795 282 181