Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

03 grudnia AD 2023

 1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny z wołaniem Jezusa „Czuwajcie”, które zaprasza nas do bardziej aktywnego przeżywania obecności we wspólnocie Kościoła. Temat tego roku: UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA, zachęca nas do podjęcia decyzji, aby czynnie brać udział w całym życiu naszego parafialnego Kościoła. O tym będziemy mówić w kazaniach i rekolekcjach oraz rozmawiać w czasie wizyty duszpasterskiej – kolędy.
 2. Szczególnym akcentem adwentowego czasu są Msze św. RORATY, które będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 i zapraszamy na nie szczególnie dzieci, natomiast w sobotę o godz. 8:00 zapraszamy dorosłych, którzy nie mogą przychodzić w inne dni. Na te Msze przynosimy ze sobą lampiony, również osoby dorosłe, gdyż cała Msza św. będzie przy świetle świec i lampionów. W zakrystii są do nabycia lampiony w cenie 10 zł.
 3. Jutro przeżywać będziemy święto tego kościoła, który został konsekrowany w dniu 3 grudnia i zapraszamy do podziękowania za wszystkie łaski otrzymane w tym szczególnym miejscu, zrobimy to w czasie Mszy o godz. 18:00 połączonej
  z pierwszymi Roratami.
 4. Trwa wędrówka relikwii św. Rity i św. Ojca Pio do naszych rodzin. Chętni mogą się wpisać na listę w zakrystii. Relikwie bierzemy po Mszy wieczornej i przynosimy następnego dnia na Mszę o godz. 18:00. Niech ten czas nawiedzenia będzie połączony z przyjęciem Komunii św. i uczestnictwem we Mszy św.
 5. W tygodniu tym zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. z klas trzecich za Szkoły Podstawowej Nr 3: w poniedziałek klasa A; we wtorek klasa B.
 6. We wtorek o 10:00 zapraszamy mamy z małymi dziećmi na spotkanie przy kawie i herbacie w salce parafialnej.
 7. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego.
 8. Grupa intronizacyjna zaprasza w środę na adorację od godz.: 17:00.
 9. Nabożeństwo do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej i Nieustającej Pomocy jest w środę o godz. 17:30.
 10. W środę Grupa Kobiet ma swoje spotkanie o godz. 19:00.
 11. W tygodniu tym przypada pierwszy Czwartek miesiąca. Na Mszę św. zapraszamy ministrantów z rodzicami a po Mszy spotkanie w salce.
 12. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na tzw. Godzinę łaski od 12:00 do 13:00. W tym czasie będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, stąd też popołudniowa adoracja rozpocznie się o godz. 17:00 a nie jak zwykle o 15:00. Adoracja mężczyzn o godz. 19:00. Msze św. w tym dniu jak zwykle o 8:00 i 18:00 oraz w Drzewicach o 17:00.
 13. Spotkania scholii dziecięcej od tego tygodnia będą w piątki o godz. 16:30 w salce parafialnej.
 14. Przy wyjściu z kościoła rodzice naszych ministrantów rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Zachęcamy do wsparcia naszych ministrantów.
 15. Do nabycia w zakrystii są świece na stół wigilijny w ramach Adwentowego Dzieła Caritas Pomocy Dzieciom. Cena małych świec to 10 zł., a dużych 20 zł. Są też dostępne opłatki wigilijne.
 16. Przy wyjściu z kościoła, są wyłożone zaproszenia kolędowe, przy pomocy których będzie można zaprosić nas na odwiedziny duszpasterskie zwane potocznie kolędą. Będziemy odwiedzać te rodziny, które nas zaproszą. Wypełnione zaproszenia można składać do skrzynki wystawionej przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy do niedzieli 17 grudnia.
 17. Dla wszystkich, którzy chcą coś więcej zrobić w tym adwentowym czasie są do wzięcia przy wyjściu tzw. Zdrapki Adwentowe z zaproszeniem do czytania Słowa Bożego i pełnienia uczynków miłości.
 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego a ofiarodawcom dziękujemy za wsparcie.
 19. W tygodniu tym odeszła do Pana: +Krystyna Kuśmierczyk. Polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Bogu Miłosiernemu wołając: Dobry Jezu a nasz Panie…

Intencje Żywego Różańca:

PAPIESKA: Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

PARAFIALNA: Módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji adwentowych i o światło Ducha Świętego dla rekolekcjonisty a także o religijne przeżycie świat Bożego Narodzenia dla naszej parafii.

Ks. Piotr Mazurek – proboszcz

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Rokitniańskiej
w Kostrzynie nad Odrą

ul. Jana Pawła II 52 66-470 Kostrzyn nad Odrą

Nr konta: 94 8369 0008 0069 8223 2000 0010

TELEFON

795 282 181