Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020

 1. W odpowiedzi na Apel Konferencji Episkopatu, w dzisiejszą niedzielę, którą obchodzimy jako Dzień Migrantów i Uchodźców, po Mszach św. odbywa się zbiorka na pomoc uchodźcom przebywającym na wyspie Lesbos w Grecji – poszkodowanych w wyniku pożaru.
 2. Jutro spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 19:00.
 3. We wtorek przeżywamy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To nie tylko dzień, w którym świętują dzieci, to patronowie mężczyzn, dlatego zapraszamy właśnie mężczyzn na Mszę wieczorną i na pół godziny Adoracji od godz. 19:00 do 19:30, aby modlić się w intencji naszej parafii. By stawać się tymi, którzy modlitwą chronią nie tylko swoje rodziny, ale całą nasza parafię i miasto. Te modlitwę adoracyjną spróbujemy kontynuować w następne wtorki. Serdecznie zapraszam panów.
 4. Przypominamy, że w każdy wtorek o 19:00 jest spotkanie z Pismem Św. – Krąg biblijny.
 5. Rodziców, którzy chcą przygotować swoje dzieci z klasy III, do I- Komunii św. zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 19:00. Spotkanie będzie w kościele.
 6. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc różańcowy – październik. Nabożeństwo różańcowe ogólne codziennie w dni powszednie o godz. 17:15. Dla dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 16:30. W Niedziele będziemy wspólnie odmawiać cząstkę różańca po każdej Mszy św.
 7. W czwartek – pierwszy miesiąca – na Mszę o godz. 18:00 zapraszamy służbę liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami a po Mszy na spotkanie. Na tę Mszę zapraszamy również Apostolstwo Margaretek i Przyjaciół Paradyża.
 8. Czwartek – 1. Października – to ważna data dla naszego miasta. To już 6. rocznica podjęcia Intronizacji Chrystusa Króla i Pana. Jako że jest to dzień pracy to wspólne, parafialne odnowienie aktu Intronizacyjnego odbędzie się czasie każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę. Osoby, które nie podjęły osobiście czy rodzinnie tego zawierzenia, będą mogły to uczynić w czasie niedzielnych Mszy św., każdy otrzyma obrazek i akt zawierzenia osobistego i rodzinnego. Trzeba dbać o to, aby to ważne zawierzenie, dokonane 6 lat temu, nie stało się tylko historią, ale naszym żywym trwaniem w Chrystusie, który jest naszym Królem i Panem.
 9. W piątki zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15:00 i Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 18:00. W tym czasie będzie zawsze możliwość spowiedzi św. W ten piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII na Mszę o godz. 18:00 i na spotkanie. Zachęcamy tez do skorzystania wcześniej z sakramentu spowiedzi. Po Mszy spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 10. W sobotę 3 października jest pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna. Jeszcze dziś zapisy na wspólny wyjazd, który będzie o godz.8:00 sprzed kościoła.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca księża będą odwiedzać chorych w domach.
 12. Nauka przed Chrztem jest w 2,3 i 4 sobotę miesiąca, czyli w październiku – 10, 17 i 24, o godz. 19:00.
 13. Najbliższy Kurs Przedmałżeński będzie w naszej Parafii w trzy soboty października: 10; 17; 24, w godz. 10:00 do 14:00. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 14. Przypominamy, że przyjmujemy intencje mszalne do końca roku a od połowy października będziemy przyjmować na cały przyszły rok. Przyjmujemy w zakrystii po Mszy św. i w kancelarii.
 15. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 15:00 do 17:00 i w sobotę od godz. 10:00 do 12:00.
 16. W tygodniu tym zmarła Wiesława Górecka. Módlmy się o spokój jej duszy: Wieczny odpoczynek….

Ks. Piotr Mazurek – proboszcz