Ogłoszenia duszpasterskie

utworzone przez Sie 31, 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU  1.12.2019r.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
  w wieku lat 45 mieszkanka ul. Kostrzyńskiej śp. + Renata 
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE…  NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….
  w wieku lat 59 mieszkaniec ul. Brzoskwiniowej  śp. + Wiesław  PŁOŃSKI.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE…  NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….

 2. W przyszłą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na pomoc „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.

 3. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.

 4. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka na Boże Narodzenie”. W naszym kościele oraz w niektórych, przyjaznych naszej parafii sklepach spożywczych po niedzieli będą ustawione kosze na artykuły spożywcze, oznaczone logo Caritas. Dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i pomoc
  .
 5. Dzisiaj rozpoczął się nowy Rok Kościelny i Adwent, który jest czasem radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

 6. Jutro w poniedziałek w kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza Święta za dusze w czyśćcu cierpiące i za naszych zmarłych. Na kartkach można wypisać imiona swoich bliskich zmarłych, kartki przed Mszą zostaną zebrane na tacę i dołączone w intencji do tej Mszy Świętej zbiorowej.

 7. We wtorek o godz. 18.00. Msza Św. ku czci Ducha Świętego – za Kościół, jego pasterzy i wiernych

 8. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed Mszą składamy kartki z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej. W tych intencjach odprawiana jest Msza św.

 9. Ze środy na czwartek od północy odmawiamy comiesięczny, dobowy różaniec.

 10. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek i w piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W piątek jak co tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 19.30.

 11. W naszym kościele parafialnym w sobotę o godz. 6.30 nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, a po nim Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

 12. W przyszłą niedzielę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele parafialnym od godz. 11.45. odbędzie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem Godzina łaski dla całego świata, o godz. 12.30 Msza św.

 13. Zachęcamy do zakupów na stoisku pod chórem, gdzie można nabyć kartki świąteczne, pismo święte, książki i modlitewniki ( także z dużym drukiem dla osób starszych ), polecamy Nowy Testament z wielkimi literami oraz różańce, medaliki i łańcuszki ze srebra, pamiątki do I. Komunii św., książki dla dzieci i dewocjonalia. Minimalny narzut i dochód ze sprzedaży przeznaczony jest w całości na potrzeby naszej parafii. Również w sklepiku są do nabycia Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę 6 zł, a za dużą świecę 13 zł.

 14. Przy wyjściu z kościoła w komplecie z programem rekolekcji i porządkiem Mszy świątecznych rozprowadzane są opłatki wigilijne. Za opłatki składamy dobrowolne ofiary, które przeznaczone są na potrzeby parafii. Nikt nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach.
                                                                            O S I E D L E    D R Z E W I C E

1. W środę Msza Św. o godz. 17.00,  w piątek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i
     okazja do spowiedzi, o godz. 17.00 Msza św.
2.  W zakrystii do nabycia opłatki, kartki świąteczne, kalendarze oraz Świece Caritas.