Ogłoszenia duszpasterskie

utworzone przez Sie 31, 2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019r.

  1. Dziękujemy wszystkim dla których tak bliskie i ważne jest słowo Polska – Ojczyzna. Dziękujemy za udział w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę w dniu 11 listopada w naszym kościele parafialnym. Korzystając z okazji dziękujemy szczególnie wszystkim tym, którzy w niedzielę 3 listopada na cmentarzu Stalag III C w Drzewicach – ofiarowali swoją modlitwę i złożyli hołd jeńcom wojennym, którzy tam spoczywają. Chociaż nie było oficjalnych delegacji i sztandarów – ale byli ludzie, którzy z potrzeby serca pamiętali o pomordowanych i zmarłych jeńcach ze Stalagu. Było nas 24 osoby – dziękujemy.

  2. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed Mszą składamy na tacę prośby i podziękowania do Matki Bożej. W tych intencjach odprawiana jest Msza święta.

  3. W piątek w naszym kościele parafialnym po Mszy św. wieczornej odbywa się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 19.30.

  4. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej diecezji dzień modlitw w intencji Seminarium i o nowe powołania kapłańskie. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na utrzymanie Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Dziękujemy za ofiary dla naszego Seminarium złożone za tydzień na tacę oraz za ofiary na Seminarium składane przez cały rok w podpisanych imiennie kopertach.

  5. Trwa akcja zbierania zepsutego lub zużytego sprzętu RTV i AGD oraz wszelkich urządzeń elektrycznych lub elektronicznych, z której dochód jest przeznaczony na cele charytatywne. Elektrozłom można przywozić na plebanię we wtorek i w sobotę od godz. 11.00 do 17.00. ( wjazd tylną bramą za budynkiem plebani). Informacje w gablocie.

  6. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne we wtorek od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę wieczorem od godz. 18.00 do 19.00 ( rano nieczynne ).

  7. Wypominki z modlitwą i wspomnieniem imion zmarłych w tym tygodniu od poniedziałku do soboty codziennie w czasie Mszy Św. porannej i wieczornej.

  8. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy dzień jedności z Kościołem Prześladowanym. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek darów materialnych na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

  9. W naszym kościele parafialnym zapraszamy do zakupów na stoisku pod chórem – a tam do nabycia kartki świąteczne, Pismo Święte, książki i modlitewniki ( szczególnie polecamy książeczki do nabożeństwa i Pismo Święte z wielkim drukiem – dla osób starszych), książki dla dzieci i inne dewocjonalia, srebrne łańcuszki i medaliki, religijne artykuły na Boże Narodzenie a także inne upominki pod choinkę. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby naszej parafii.

                                                     OSIEDLE  DRZEWICE

     
1.  W środę i w piątek o godz. 17.00 Msza Św. i wypominki z modlitwą za zmarłych.