Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

29. listopada AD 2020

 1. Rozpoczynamy Adwent – czas szczególnego oczekiwania na przyjście Jezusa – to ostateczne, jak i te w liturgii okresu Bożego Narodzenia. Przeżywamy ten czas w Polsce w ramach programu duszpasterskiego, którego hasło brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, a mottem są słowa: “Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32). Rok ten będzie kolejnym etapem programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.
 2. Msze św. RORATNIE będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w sobotę o godz. 8:00. Prosimy. by przynosić z sobą lampiony lub świece z okapnikami. Lampiony do złożenia są do nabycia w zakrystii po 3 zł. Na ten szczególny czas mamy też tzw. Zdrapki Adwentowe z zadaniami na poszczególne dni, dostępne również w zakrystii po 3 zł.
 3. W czwartek przypada 20. rocznica konsekracji naszego kościoła. Msza św. dziękczynna będzie o godz. 18:00 – z racji przypadającej uroczystości w tym dniu nie ma rorat. Będziemy modlić się za budowniczych i ofiarodawców, dzięki którym ta świątynia już 20 lat jest miejscem kultu naszej wspólnoty parafialnej.
 4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 15:00 do 17:00 i w sobotę od 10:00 do 12:00, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 5. W tygodniu tym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:00 Adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych prowadzona przez grupę Margaretki. W piątek od godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi; o godz. 17:30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św.; O godz. 19:00 Adoracja mężczyzn w intencji parafii i miasta do 19:30. W sobotę o godz. 11:30 Msza św. a po niej do godz.: 13:00 Godzina Łaski w czasie której będzie Adoracja z modlitwą różańcową. Na zakończenie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Mamy nadzieję, że nowa forma pierwszej soboty ubogaci przeżycie Godziny Łaski oraz zmiany tajemnic Żywego Różańca i łatwiej będzie dla wielu osób przyjść w sobotę w dzień aniżeli w niedziele na 7:00.
 6. Księża odwiedzą swoich chorych w trzecim tygodniu Adwentu, czyli między 14 a 19 grudnia, po wcześniejszym uzgodnieniu tego z poszczególnymi osobami. Można też zgłaszać wizytę tych chorych osób, którzy nie są odwiedzani w ramach pierwszej soboty, a chcą skorzystać z spowiedzi sakramentalnej i komunii św. przed świętami.
 7. W ramach przygotowania do I Komunii, zapraszamy rodziców z dziećmi na Roraty w następującym porządku: poniedziałek – klasy III uczące się w Drzewicach, we wtorek – kl. III a z SP2; w środę kl. III b z SP2; w piątek kl. III c z SP2 i w przyszły poniedziałek (7 grudnia) kl. III d z SP2. Po mszy krótkie spotkanie rodziców z księdzem Proboszczem Jeśli nie pasuje termin, można przyjść w inny dzień.
 8. Są już do nabycia świece na stół wigilijny. Przypominamy, że jest to akcja Caritas z której dochód jest przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom. Świece do nabycia w zakrystii – duża w cenie 15zł a mała po 6zł.
 9. Również w zakrystii można nabyć opłatki wigilijne, ofiara jest dobrowolna. Cały dochód przeznaczony jest na ogrzewanie w kościele.
 10. Przypominamy o możliwości uzyskiwania odpustów dla zmarłych naszych bliskich, przez cały listopad, w dowolne 8 dni. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach Ojca św. i zmarłych.
 11. Zapraszamy do prenumeraty Gościa Niedzielnego lub Niedzieli, mamy kilka egzemplarzy wolnych do nabycia – wystawiamy je na stoliku. Ważne aby czytać i dzielić się pozyskaną informacją z innymi.
 12. Bóg zapłać za ofiary przekazywane w kopertach i na konto Parafii.

Ks. Piotr Mazurek – proboszcz