Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia Bożego

11. kwietnia AD 2021

 1. Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: JEZU UFAM TOBIE.
  Módlmy się często tym wezwaniem z obrazu Jezusa Miłosiernego wypowiadając je, gdy patrzymy na świat i wszystko co dzieje się wokół nas. To zawierzenie Jezusowi jest naszym sposobem przeżywania wszystkich wydarzeń naszego życia.
 2. Przypominamy, że każdego dnia można zyskać Odpust Zupełny za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele przed Najświętszym Sakramentem. Korzystajmy z tego szczególnego daru wypraszając łaski dla naszych zmarłych i dusz w czyśćcu cierpiących.
 3. W tygodniu tym zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie, rodziców dzieci klas III ze Szkoły podstawowej nr 2: poniedziałek klasa III a, wtorek klasa III b, środa klasa III c.
 4. We wtorek czytamy wspólnie Pismo św. w rytmie całorocznego czytania Biblii.  Zapraszamy, aby w tym dniu i innych, kiedy odmawiany jest Różaniec przed Mszą św.  aby przychodzić wcześniej, pół godziny przed Msza św. aby się razem modlić i przygotować do przezywania Mszy św.
 5. 14 kwiecień od 2019 roku obchodzony jest jako dzień Chrztu Polski, który odbył się w tym dniu w Wielka Sobotę. W czasie Mszy wieczornej będziemy dziękować Bogu za łaskę chrztu i modlić się w intencji naszej Ojczyzny, by była zawsze wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
 6. W środę od godz. 17:00 jest adoracja, którą prowadzi grupa Intronizacyjna. Zapraszamy na tę Adorację rodziny, pamiętając, że ten rok poświęcony jest RODZINIE. Chciejmy się modlić o świętość naszych rodzin, o zgodę, wierność pomoc dla rodzin przeżywających trudności.
 7. Wracamy do piątkowych Adoracji i spotkań dla mężczyzn. W każdy piątek od godz. 15:00 Adoracja i okazja do spowiedzi. Na godz. 19:00 zapraszamy mężczyzn na półgodzinną Adorację w intencji parafii.
 8. W Niedziele przyszłą Narodowym czytaniem Pisma świętego rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Przed każdą Maszą św. będziemy czytać fragment z Ewangelii św. Marka. Chętnych do czytania przed poszczególnymi Mszami, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, aby wpisać się na listę czytających.
 9. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Na prośbę Urzędów Statystycznych i Biskupa Diecezjalnego zachęcamy zwłaszcza do samopisu internetowego. Bliższe informacje na stronach www.spis.gov.pl.
 10. Parafia Witnica Zaprasza na Wieczór Józefowy w dniu 19 kwietnia na godz. 18:00.
 11. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na tacę, w kopertach i konto, na potrzeby kościoła.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

Ks. Piotr Mazurek – proboszcz