Ogłoszenia duszpasterskie

utworzone przez Sie 31, 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019r.

 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności:
  w wieku 62 lat mieszkaniec ul. Kostrzyńskiej śp. + Henryk
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…
 2. Trwa kolejna akcja zbierania zepsutego lub zużytego sprzętu RTV i AGD oraz wszelkich urządzeń elektrycznych lub elektronicznych. Niepotrzebny w gospodarstwie domowym sprzęt można przywozić na plebanię od poniedziałku do soboty codziennie od godz. 11.00 do godz. 17.00. (wjazd tylną bramą za budynkiem plebani). Dokładne informacje w gablocie.
 3. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie – także i dziś o godz. 17.15.
 4. W internecie na stronie siepomaga cały czas do końca listopada trwa akcja zbierania pieniędzy na ręce dla naszej parafianki Natalii Bogdan, która w wypadku przy pracy utraciła obie dłonie. Wczoraj na koncie pomocy było zebrane przeszło 226.000,-zł. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii jako dar serca wierni złożyli swoje ofiary w kwocie 6.300,-zł. Serdecznie dziękujemy.
 5. Biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę 19.X. od godz. 17.00 – 18.00. ( rano nieczynne)
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, ofiary składane na tacę za tydzień są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.
 7. W środę 16 października przypada 41. rocznica wyboru Kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową i nasz comiesięczny dzień modlitwy w intencji Ojczyzny. O godz. 18.00 Msza św. i Różaniec za Ojczyznę oraz prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu jako nasza wdzięczność za ziemską posługę i pontyfikat św. Jana Pawła II – zakończenie modlitwą wieczorną i apelem o godz. 20.00.
 8. W piątek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy o lekarzach, pielęgniarkach i wszystkich pracownikach Służby Zdrowia.
 9. W każdy piątek w naszym kościele parafialnym po Mszy św. wieczornej odbywa się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 19.30.
 10. Próba scholi dla dzieci – w sobotę o godz. 11.00 w salce na plebani. Wszystkie dzieci, które lubią i chcą śpiewać w scholi – serdecznie zapraszamy w sobotę na spotkanie.
 11. W sobotę przypada rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał ludziom, że wolność jest w nas.
 12. Zachęcamy do listopadowej pamięci w modlitwie za naszych zmarłych. Na stolikach za ławkami wyłożone są kartki na wypominki. Imiona zmarłych wpisujemy czytelnie w pierwszym przypadku.
 13. Dziś przypada rocznica Objawień Fatimskich. W kościele w Drzewicach o godz. 19.30 różaniec fatimski i procesja – zakończone Mszą św. o godz. 20.30.
 14. Dziś po Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz przeznaczony na stypendia dla uzdolnionych uczniów pochodzących z ubogich rodzin.

                                               OSIEDLE  DRZEWICE

1.  W środę i w piątek Msza św. o godz. 17.00.
2.  Różaniec w kościele w Drzewicach odmawiamy codziennie o godz. 16.30.