Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła

13 czerwca AD 2021

 1. Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu wiary naszej wspólnoty parafialnej jest jutrzejszy dzień, gdy Bp Stefan Regmunt udzieli dla ponad 80 osób Sakramentu Bierzmowania w czasie Mszy św. o godz. 16:00 i 18:00. Módlmy się dziś i jutro bardzo gorąco w intencji tej młodzieży, aby tchnienie Ducha Świętego ogarnęło całe ich życie.
 2. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna przygotowania do Odpustu Parafialnego, który będzie
  w dniu 18 czerwca, w piątek. W tygodniu w czasie nabożeństw czerwcowych modlimy się o odnowienie wiary w Parafii. Sumę Odpustową o godz. 18:00 odprawi ks. Ryszard Przewłocki. Po Mszy zapraszamy uczestników na ciasto i kawę przy salce a dzieci na watę cukrową.
 3. Wczoraj rozpoczęły się w naszej Parafii uroczystości I-Komunii. Odbywają się one w małych, kilkuosobowych grupach i potrwają do początku września. Dziękujemy rodzicom, których darem jest nowa chrzcielnica dla naszej świątyni. Natomiast darem rodziców młodzieży bierzmowanej są nowe chodniki w kościele. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
 4. Dziś jest zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 5. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa – od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej. W poniedziałki śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa przy krzyżach. Jutro księża nie będą uczestniczyli z racji Bierzmowania i dlatego prosimy, byście sami tym gorliwiej i liczniej się tam modlili. Mieszkańców Szumiłowa zapraszamy do wspólnej modlitwy pod krzyżem w każdy wtorek czerwca o godz. 19:00. Zapraszamy szczególnie dzieci komunijne i młodzież po Bierzmowaniu.
 6. W środę przypada 9 rocznica święceń biskupich Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
 7. W środy od godz. 17:00 jest adoracja, którą prowadzi grupa Intronizacyjna. Zapraszamy na te adoracje rodziny, pamiętając, że ten rok poświęcony jest RODZINIE. O godz. 19:00 zapraszamy na adorację mężczyzn.
 8. W piątek Uroczystość Odpustowa w Rokitnia i naszej Parafii. Z racji Odpustu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Głównia uroczystość odpustowa w Rokitnia będzie w dniu 20 czerwca – Mszę św. o godz. 12:00 odprawi Bp Edward Dajczak.
 9. Od dzisiaj mamy możliwość liczniejszego uczestnictwa we Mszy św. gdyż jest to połowa miejsc w kościele nie licząc posiadających zaświadczenie o przyjęciu obu dawek szczepienia przeciw COVID-19. W naszym kościele od teraz może być 180 osób. Osoby, które mają zaświadczenie o przyjęciu pełnego szczepienia prosimy, aby miały przy sobie ten dokument przychodząc na Msze św.
 10. Od przyszłej niedzieli zostaje zniesiona Dyspensa dotycząca uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Wraca więc obowiązek uczestniczenia we Mszy św. dla każdego wierzącego. Pamiętajmy o tym i przypominajmy naszym bliskim.
 11. W liturgii tego tygodnia wspominamy w poniedziałek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w czwartek św. brata Alberta Chmielowskiego.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego.
 13. W ostatnim tygodniu zmarł; +Adam Wojtala. Polecając go Bogu Miłosiernemu, wołajmy: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

Intencje Żywego Różańca na maj:

PAPIESKA: Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

PARAFIALNA: Módlmy się za osoby chore i samotne – aby otrzymali serdeczną pomoc od swoich bliskich i sąsiadów.

Ks. Piotr Mazurek – proboszcz