HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.08.2019r.


 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności:
  w wieku 57 lat mieszkanka ul. Reja  śp. + Bogusława SIELSKA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….
  w wieku 77 lat mieszkaniec ul. Zawadzkiego  śp. + Bolesław KEMPA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….

 2. Koperty przeznaczone na ofiary na sprzątanie i planowane prace remontowe w naszym kościele oraz na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Gościkowie - Paradyżu. znajdują się przy wyjściu z kościoła. Za wszelkie składne ofiary- serdeczne Bóg zapłać !

 3. W kościele parafialnym okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem oraz dodatkowo w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.00.

 4. Schola z naszej parafii zaprasza wszystkich dorosłych chętnych do wspólnego śpiewania- spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w salce na plebanii.  Trwają zapisy do scholi dziecięcej. Dziś po Mszy św. w zakrystii zgłoszenia dzieci chętnych do śpiewu w scholi - zapraszamy !.

 5. Wszystkich chłopców w wieku szkolnym zapraszamy do służby ministranckiej. Zgłoszenia w zakrystii. Również czekamy na dorosłych mężczyzn, którzy chcą należeć do Służby Ołtarza.

 6. Osoby, które wyraziły chęć pomocy materialnej w dożywianiu dzieci, proszone są dziś po Mszy św. do zakrystii celem potwierdzenia kontynuacji lub rezygnacji z dalszej pomocy. Potwierdzenia można dokonać również telefonicznie u ks. proboszcza.  Nowe osoby, które chciałyby się dołączyć do szóstej edycji tej akcji - mogą również zgłosić się dziś w zakrystii.

 7. Są jeszcze wolne miejsca na drugi turnus wypoczynkowy w Międzyzdrojach.  Zgłoszenia na wyjazd - dziś po Mszy Św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Wyjazd uczestników pierwszego turnusu wypoczynkowego - w najbliższy wtorek 27 sierpnia o godz. 8.30 z parkingu przy naszym kościele.

 8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed wieczorną Mszą składamy na tacę prośby i podziękowania do Matki Bożej. W tych intencjach odprawiana jest Msza święta.

 9. W przyszłą niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych.

 10. Wszystkich należących do Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na wspólną modlitwę różańcową rano o godz. 7.00. Po Mszy o godz. 7.30 - zmiana Tajemnic Różańcowych.

 11. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele parafialnym ostatnia Msza Św. o godz. 20.00.

 12. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 18.00 do 19.00. i w sobotę od 9.00 do 10.00.

 13. Jutro w poniedziałek uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.  W naszym kościele parafialnym Msze św. jutro o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Msza odpustowa w Drzewicach jutro o godz. 17.00.

 14. Dziś w ostatnią niedzielę sierpnia od godz. 8.00 do 14.00 za kościołem, na plebani czynny jest nasz ogródek kawowy. Za chwilę po zakończonej Mszy św. serdecznie zapraszamy na miłe spędzenie czasu w gronie bliskich, znajomych czy przyjaciół przy kawie na ogrodzie plebani.

 15. 5 października w sobotę odbędzie się coroczna pielgrzymka Żywego Różańca do Matki Cierpliwie Słuchającej do Rokitna. Zachęcamy do udziału osoby należące do Żywego Różańca oraz tych, którzy modlą się na różańcu i wszystkich chętnych. Wszystkie zelatorki Żywego Różańca prosimy o zgłoszenie się dziś po Mszy Św. do zakrystii.

 16. W dniu 21 września (sobota) odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich mężczyzn. Zgłoszenia i zapisy na wyjazd po Mszy św. w zakrystii.

 17. Dnia 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku Włocławek - Kruszyn odbędzie się modlitewne czuwanie: „Polska pod Krzyżem”. Jesteśmy katolikami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. Wobec wzmagających się ataków na kościół, profanację świętości przez ośmieszanie Eucharystii, Krzyża i wizerunku Matki Najświętszej oraz przeróżnych aktów agresji wobec wiernych i duchowieństwa - pragniemy jak apostołowie trwać na modlitwie.  A znakiem zwycięstwa dla nas  jest Krzyż. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.   Czuwanie rozpoczyna się 14 września o godzinie 11:00 we Włocławku. Wydarzenie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez: sakrament spowiedzi, Mszę Świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod Krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej. Szczegółowe informacje i zapisy na wyjazd dziś w zakrystii.

 18. Nasza Diecezja włącza się w inicjatywę modlitewną Polska Pod Krzyżem.  Jednocząc się w tym dniu ze wszystkimi wiernymi na lotnisku we Włocławku zapraszamy do naszego Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W dniu 14 września o godz. 11.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne, które zakończy się Mszą św. w bazylice Rokitniańskiej w niedzielę 15 września rano o godz. 6.30. Dodatkowe informacje i zapisy na wyjazd dziś po Mszy św. w zakrystii.