HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
|NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21.04.2019r.

 

  1. Nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Lwowa ( zapisy do końca kwietnia - jeśli nazbiera się odpowiednia ilość osób chętnych - wówczas wyjazd odbędzie się w terminie od 1 do 8 czerwca ).  Na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku organizowana jest 8 - dniowa, samolotowa pielgrzymka do Ziemi Świętej.  Są jes

  2. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się  w piątek 10 maja.

  3. W tym tygodniu kontynuacja akcji pomocy ludziom w trudnej sytuacji życiowej. Zbieramy niepotrzebny lub zużyty sprzęt RTV i AGD, wszelkie urządzenia elektryczne lub elektroniczne. Niepotrzebny w gospodarstwie lub w domu sprzęt można przywozić na plebanię przez cały tydzień codzienne od godz. 10.00 - 17.00.

  4. Za tydzień przypada niedziela Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę w kościele parafialnym o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy Św. wieczornej.

  5. W naszym kościele parafialnym nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest przez najbliższy tydzień codziennie od dziś o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą Św.

  6. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. ( nie ma Mszy św. o godz. 7.30 i o godz. 20.00 ). Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na diecezjalny Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

  7. Dziękujemy za przygotowanie tegorocznego TRIDUUM PASCHALNEGO.  Wszystkim, którzy  pomagali w różny sposób przy wykonaniu CIEMNICY i BOŻEGO GROBU, pani Kazi i osobom wspomagającym sprzątanie i przygotowanie kościoła oraz paniom udzielającym się w naszym parafialnym sklepiku. Służbie liturgicznej - ministrantom i lektorom, panu organiście - a szczególnie naszej „młodej powstaniem” a „średniej wiekowo” scholi. Dziękuję Księżom Wikariuszom moim Współpracownikom: Pawłowi, Michałowi i Szymonowi za sakramentalną i duszpasterską posługę kapłańską, przewodniczenie liturgii oraz dopilnowanie wszystkich wydarzeń w parafii. Szczególnie dziękuję księdzu Pawłowi; za nowy pomysł i realizację wystroju naszej świątyni - Ciemnicy i Bożego Grobu oraz liturgiczne przygotowanie Triduum Paschalnego. Wszystkim, którzy przez swoje zaangażowanie, pomoc, adorację, modlitwę i ofiary - uczestniczyli czynnie w wydarzeniach Wielkiego Tygodnia - serdeczne Bóg zapłać !

  8. Naszym Parafianom, Ich Bliskim i Gościom - życzymy: otwartości  serc  na  dary  Chrystusa  Zmartwychwstałego;  pokoju  w  sercu, pojednania  z  ludźmi,  wiary  w  Chrystusa,  nadziei  na  Zmartwychwstanie,  miłości braterskiej  i  zrozumienia  każdego  człowieka,  wszelkich  Łask,  Błogosławieństwa Boga na każdy dzień i radosnych, świątecznych spotkań w gronie Najbliższych.