HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 16.06.2019r.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności:
  w wieku 90 lat mieszkaniec  ul. Akacjowej  śp. + Włodzimierz  SUCHIŃSKI.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….
  w wieku 58 lat mieszkanka  ul. Orła Białego   śp. + Halina  PALIWODA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….
  w wieku 73 lat mieszkaniec  ul. Piaskowej  śp. + Franciszek  KALWA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….

 2. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy wieczornej.

 3. Dziś w Sanktuarium Diecezjalnym w Rokitnie Jubileuszowy Odpust. Główna Msza św. o godz. 12.00. Szczegółowy program uroczystości odpustowych jest dostępny w gablocie.

 4. Dziś przypada 16 dzień miesiąca. W naszym kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec za Ojczyznę.

 5. We wtorek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna, która patronuje naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa w naszym kościele parafialnym będzie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. Na zakończenie Jubileuszu 350 lat obecności obrazu Matki Cierpliwie Słuchającej na naszych ziemiach oraz w 30 rocznicę koronacji tegoż wizerunku - Msza Św. odpustowa w naszym kościele parafialnym będzie koncelebrowana przez kapłanów dekanatu kostrzyńskiego. Serdecznie zapraszamy.

 6. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przed Mszą składamy na tacę prośby i podziękowania do Matki Bożej. W tych intencjach odprawiana jest Msza Święta.

 7. W środę zakończenie roku szkolnego. Na zakończenie roku szkolnego prosimy dzieci i młodzież o skorzystanie ze spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą Świętą rano lub wieczorem.  Msza Św. dziękczynna za kończący się rok szkolny zostanie odprawiona w środę rano o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, wychowawców, pracowników szkół i rodziców.

 8. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 z procesją ( bezpośrednio po zakończonej procesji - Msza Św. w kościele dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć wcześniej ) i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.  W uroczystość Bożego Ciała procesja Eucharystyczna przejdzie z kościoła w prawo w ul. Jana Pawła II, w ul. Czereśniową do końca, w lewo w ul. Drzewicką, ul. Turkusową, w prawo w ul. Akacjową i ul. Słoneczną do kościoła.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy:  I - ul. Jana Pawła II  na bloku nr 62;   II - ul. Czereśniowa na bloku;  III -ul. Turkusowa;  IV - ul. Akacjowa na bloku. W przygotowaniu ołtarzy prosimy o pomoc sąsiadów z najbliższych domów i ulic. Na procesję zapraszamy wszystkich: dziewczynki do sypania kwiatków i dzieci z klas III w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów, baldachimu i udekorowanie okien swoich domów i mieszkań - nie tylko na trasie procesji. PROSIMY O PRZEPARKOWANIE SAMOCHODÓW NA ULICACH, KTÓRYMI PRZEJDZIE PROCESJA.

 9. W piątek Po Mszy Św. wieczornej prywatna adoracja i okazja do spowiedzi do godz. 20.00.

OSIEDLE  DRZEWICE

 1. Msza Św. w środę i w piątek o godz. 17.00.
 2. W uroczystość Bożego Ciała Msza Św. o godz. 9.00. Procesja Eucharystyczna przejdzie z kościoła w prawo w ul. Cmentarną do końca, w prawo w ul. Reja do końca,  w lewo w ul. Łączną do końca i z ul. Łącznej w ul. Cmentarną powrót do kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:  I – przy domu p. Potaniec  - Matki Żywego Różańca, II - przy krzyżu - rodzice dzieci z klas III i IV ( dzieci komunijnych i rocznicowych);  III - przy domu p. Kowalińskich  - mieszkańcy Szumiłowa;  IV - przy domu p. Matuła - młodzież i sąsiedzi. W przygotowaniu ołtarzy prosimy o pomoc sąsiadów z najbliższych domów i ulic. Na procesję zapraszamy wszystkich: dziewczynki do sypania kwiatków i dzieci z klas III w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów, baldachimu i udekorowanie okien swoich domów i mieszkań - nie tylko na trasie procesji. PROSIMY O PRZEPARKOWANIE SAMOCHODÓW NA ULICACH, KTÓRYMI PRZEJDZIE PROCESJA.