HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU - 9.12.2018r.

 1. W naszej Parafii można zaprenumerować prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Nasza Arka”  lub  „Cuda i Łaski Boże”. Informacje i zapisy na prenumeratę czasopism - po Mszy Św. w zakrystii.

 2. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka na Boże Narodzenie dla potrzebujących”.  W naszym kościele oraz w niektórych sklepach spożywczych naszej parafii umieszczono pojemniki na artykuły spożywcze, oznaczone logo Caritas. Dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i pomoc.

 3. Za tydzień modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wspieramy kapłanów seniorów, którzy po długoletniej służbie Kościołowi przebywają w Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

 4. W przyszłą niedzielę 16. dzień miesiąca. W kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec za Ojczyznę - zakończenie o godz. 20.00.
 5. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed Mszą składamy na tacę kartki z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej. Następnie w tych intencjach odprawiana jest Msza Święta.

 6. W czwartek przypada kolejna rocznica ogłoszenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie - pamiętajmy w życzliwości i w modlitwie o tych, którzy wówczas w różny sposób ucierpieli.

 7. W piątek po Mszy wieczornej w kościele parafialnym cotygodniowa

 8. Roraty dla dzieci odprawiane są od poniedziałku do piątku codziennie rano o godz. 6.30. 
  Po roratach dzieci z kościoła idą na plebanię na śniadanie. Zapraszamy dzieci z lampionami.

 9. Przy wyjściu z kościoła w komplecie z programem rekolekcji i porządkiem Mszy świątecznych rozprowadzane są opłatki wigilijne. Za opłatki składamy dobrowolne ofiary, które przeznaczone są na potrzeby parafii.  Nikt nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach.

 10. W kościele parafialnym zapraszamy do zakupów na stoisku pod chórem - a tam do nabycia kartki świąteczne, Pismo Święte, książki i modlitewniki ( szczególnie polecamy książeczki do nabożeństwa i Pismo Święte z wielkim drukiem - dla osób starszych), książki dla dzieci i inne dewocjonalia, srebrne łańcuszki  i medaliki a także inne upominki pod choinkę. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby naszej parafii. Również w sklepiku są do nabycia Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę 6 zł, a za dużą świecę 13 zł.

 

O S I E D L E    D R Z E W I C E


1.   W tym tygodniu z racji spowiedzi adwentowych w dekanacie - w środę i w piątek nie ma Mszy Św.

2.  W zakrystii do nabycia opłatki, kartki świąteczne, kalendarze oraz Świece Caritas.