HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21.05.2017r. 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności:
  w wieku 82 lat mieszkaniec ul. Akacjowej śp. + Wacław  CZOPEK.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE….  NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….
  w wieku 71 lat mieszkaniec Osiedla Leśnego  śp. + Stefan  SZCZEPANIAK.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE….  NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….

 2. 1 maja br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące repatriacji. Ułatwią one powrót do Ojczyzny naszym rodakom zamieszkałym obecnie za granicą, zwłaszcza na terenach byłego ZSRR. Polski rząd zapewnia konieczną pomoc materialną na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych repatriantów oraz odpowiednie środki na remont i wyposażenie. Prosi jednocześnie o pomoc w poszukiwaniu wolnych lokali, w których mogliby zamieszkać powracający do kraju, o wskazywanie wolnych miejsc pracy, a także o pomoc w ułatwieniu integracji repatriantów poprzez otwieranie lokalnych społeczności na ich potrzeby. Wszelkie informacje i propozycje można zgłaszać w zakrystii.

 3. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na tacę przeznaczone na sprzątanie i prace remontowe przy naszym kościele, a także za wszystkie ofiary składane na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Koperty przeznaczone na ofiary na ten rok znajdują się przy wyjściu z kościoła. Za każdy złożony dar serca - Bóg zapłać !

 4. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Św. wieczornej.

 5. W kościele parafialnym ostatnia wieczorna Msza Św. w każdą niedzielę o godz. 20.30.

 6. W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed Mszą składamy na tacę kartki z napisanymi prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej. Następnie w tych intencjach odprawiana jest Msza Święta.

 7. W piątek w Dzień Matki po Mszy wieczornej w naszym kościele parafialnym nie będzie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu i okazji do spowiedzi.

 8. W piątek Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym rozpocznie się Koncert Pieśni Maryjnej - dedykowany wszystkim naszym mamom z okazji Dnia Matki. W koncercie wystąpi kilka zespołów. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

 9. Zamawiane dwa tygodnie temu Pisma Święte są do odbioru w zakrystii.

 10. W przyszłą niedzielę 28 maja w naszej parafii uroczystość pierwszej Komunii Świętej.
  Spowiedź dla dzieci, ich rodzin i bliskich w najbliższą sobotę od godz. 9.45.
  W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętych uroczystość pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klasy III D o godz. 9.30, dla dzieci z klasy III E o godz. 11.00, dla dzieci z klasy III F o godz. 12.30.  Pozostałe Msze Święte w przyszłą niedzielę o godz. 7.30, 8.30, 18.00, 20.30.

OSIEDLE   DRZEWICE

 1. Msza św. w środę i piątek o godz. 17.00.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.00.