HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.02.2019r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności:
  w wieku 88 lat mieszkanka ul. Drzewickiej  śp. +  Olga  DZEDZEJ.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…
  w wieku 81 lat mieszkanka ul. Nowej  śp. +  Stefania  GAZDA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…

 2. Rozliczając się z Urzędem Skarbowym za ubiegły rok możemy podarować 1% podatku na Caritas naszej diecezji. Informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 3. W środę po Mszy wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przed Mszą składamy na tacę prośby i podziękowania do Matki Bożej. W tych intencjach odprawiana jest Msza Św.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.  W kościele parafialnym w piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po Mszy wieczornej prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 20.00.

 5. W sobotę o godz. 5.45 w naszym kościele parafialnym nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca i Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Również w sobotę o godz. 11.00 na kanale telewizyjnym TVP Gorzów transmisja Mszy Św. z Rokitna.

 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej ks. Szymona w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00.

 7. Wszystkich należących do Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę rano o godz. 7.00 na wspólną modlitwę różańcową. Po Mszy o godz. 7.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.

 8. Od wtorku 26 lutego rozpoczyna się Nowenna do św. Józefa przed Nawiedzeniem Obrazu.

 9. W miesiącu marcu rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja obrazu św. Józefa - patrona mężczyzn. W dniu 7 marca ( czwartek ) w Sanktuarium w Kaliszu podczas Mszy Św. o godz. 18.00 zostanie uroczyście przekazany naszej diecezji - Obraz nawiedzenia i rozpocznie się jego peregrynacja.  Z naszego dekanatu organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Lichenia i Kalisza. Wyjazd 7 marca rano o godz. 7.00 z parkingu kościoła Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą, skąd udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Po nawiedzeniu sanktuarium licheńskiego pojedziemy się do Kalisza, gdzie po zwiedzeniu Bazyliki - weźmiemy udział w uroczystości przekazania obrazu nawiedzenia dla naszej diecezji i po agapie udamy się w drogę powrotną do domu. Koszt pielgrzymki wynosi 70zł,-.  Wpłaty na wyjazd dokonujemy w najbliższym czasie lub przed samym wyjazdem. Są jeszcze wolne miejsca - wszystkich chętnych zapraszamy do udziału. Zgłoszenia i zapisy dziś po Mszy Św. w zakrystii.

OSIEDLE  DRZEWICE

1.  Wszystkich należących do Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę rano o godz.           8.00 na wspólną modlitwę różańcową. Po Mszy o zmiana Tajemnic Różańcowych.
2.  Msza Św. w środę i w piątek o godz. 17.00.