HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.08.2018r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności:
  w wieku lat 78 mieszkaniec ul. Jana Pawła II  śp. + Bronisław BIEGALSKI.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….

 2. Od najbliższej soboty kończą pracę w naszej parafii a rozpoczynają pracę na nowych placówkach duszpasterskich - ks. Zdzisław i ks. Leszek. Wdzięczni Panu Bogu za ich pracę i posługę duszpasterską - pamiętajmy o tych kapłanach w naszych modlitwach.

 3. Trwają wakacje - pamiętajmy o chrześcijańskiej postawie, niedzielnej Mszy Św. oraz godnym, świątecznym ubiorze podczas udziału we Mszy Św. i w czasie zwiedzania zabytkowych kościołów.

 4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed Mszą Świętą składamy na tacę kartki z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej. Następnie w tych intencjach odprawiana jest Msza Święta.

 5. W piątek po Mszy Św. wieczornej w kościele parafialnym cotygodniowa, prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 19.00.

 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.  Msza Św. odpustowa w Drzewicach w Wigilię uroczystości czyli w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

 7. W naszej Parafii można zaprenumerować prasę katolicką. Na stole pod chórem znajdują się wcześniejsze numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  Gazetę można bezzwrotnie  zabrać do domu zapoznać się z jej szatą graficzną, treścią i informacjami i być może zaprenumerować.  Chętnych na prenumeratę czasopism zapraszamy do zakrystii.

 8. W naszej parafii działa grupa Brata Alberta skupiająca dobroczyńców, którzy co miesiąc składają dary serca na dożywianie dzieci.  Od września już po raz piąty rozpoczynamy kolejną akcję. Jeśli są osoby chętne, które od września chciałyby włączyć się materialnie w dożywianie dzieci zapraszamy do współpracy.  Koszt obiadów dla jednego dziecka to kwota około 60 złotych na miesiąc. Można ofiarować co miesiąc część tej kwoty. Każdy dobry gest się liczy. W ubiegłym roku dożywialiśmy 21 dzieci. Chętnych zapraszamy po informacje do zakrystii i księdza proboszcza osobiście lub telefonicznie.

O S I E D L E    D R Z E W I C E

 1. W środę i w piątek nie ma Mszy Św.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.  Msza Św. odpustowa w Drzewicach w Wigilię uroczystości czyli w najbliższą sobotę o godz. 17.00.