Home

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.07.2019r.

 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności:
  w wieku 37 lat mieszkaniec ul. Willowej  śp. + Tomasz  MĄCZKA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….
  w wieku 72 lat mieszkaniec ul. Cmentarnej  śp. + Stanisław  RACZKOWSKI.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….

 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje po maturze kandydatów do kapłaństwa. Szczegółowych informacji udzielają księża lub Rektorat Seminarium w Paradyżu.

 3. Trwają wakacje - pamiętajmy o chrześcijańskiej postawie, o niedzielnej Mszy św. oraz o „godnym a nie swobodnym ubiorze” podczas udziału we Mszy św. i w czasie zwiedzania zabytkowych obiektów sakralnych. Rodzice dzieci wyjeżdżających na kolonie lub obozy powinni przekazać pisma do wychowawców z prośbą o umożliwienie ich dzieciom udziału w niedzielnej Mszy św.

 4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed Mszą świętą składamy na tacę kartki z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej. Następnie w tych intencjach odprawiana jest Msza św.

 5. W czwartek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych. Po Mszy Św. o godz. 18.00 na parkingu przed kościołem parafialnym poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych.

 6. W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny - rodziców Matki Bożej i dziadków Pana Jezusa. W modlitwach pamiętamy o rodzicach i dziadkach - żyjących oraz zmarłych.

 7. W okresie wakacyjnym w każdy piątek w naszym kościele parafialnym odbywa się cotygodniowa, wieczorna adoracja z okazją do spowiedzi do godz. 19.00.

 8. Dziś w całej Polsce rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Pragniemy wspomóc polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach. Wzorem lat ubiegłych cały kościół w Polsce bierze udział w  misyjnej akcji „św. Krzysztof - mój 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy z przeznaczeniem na zakup środków transportu dla misjonarzy.”  W przyszłą niedzielę będzie okazja - aby po Mszach św. przed kościołem do puszek złożyć swoją ofiarę na ten cel.

 9. W dniach od 3 do 10 września nasza parafia organizuje dla emerytów, rencistów i dla wszystkich chętnych drugi turnus wypoczynkowy w Międzyzdrojach. Informacje i zgłoszenia na wyjazd - po Mszy świętej w zakrystii, w biurze parafialnym lub u ks. proboszcza. Osoby, które już zapisały się na pierwszy turnus mogą zamienić swój termin na turnus drugi.
  Osoby, które zapisały się na turnus pierwszy prosimy o kontakt dziś po Mszy św. w zakrystii lub biurze parafialnym albo u ks. proboszcza celem ostatecznego potwierdzenia wyjazdu i dokonanych wpłat.


OSIEDLE DRZEWICE

1.  W środę i w piątek nie ma Mszy św.