Rokitniańska.pl

Parafia Matki Bożej Rokitniańskiej Ogłoszenia Duszp.Intencje Mszy św.

Informacje dla Parafian

              

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Nauki przed chrztem w naszej parafii dla rodziców dziecka i chrzestnych. W naszej diecezji obowiązują 4 spotkania: pierwsze: w biurze parafialnym dla obojga rodziców proszących o chrzest dziecka, drugie i trzecie spotkanie – konferencje związane z chrztem i odpowiedzialnym rodzicielstwem oraz czwarte spotkanie – liturgiczne. Osoby, które ukończą przygotowanie – otrzymują stosowne zaświadczenie, które jest ważne bezterminowo i pozwala im po raz kolejny prosić o chrzest dziecka lub też po spełnieniu obowiązujących warunków pełnić godność ojca czy matki chrzestnej. Konferencje i nauki odbywają się jednorazowo. Wszystkich, którzy planują chrzest swego dziecka w bliższym lub dalszym czasie zachęcamy do wcześniejszego uczestniczenia w naukach przygotowawczych.  Chrzty w naszej parafii odbywają się w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.  O terminie nauk dla osób planujących chrzest dziecka przypominamy w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich.

Niedzielne Msze św. 

Zapraszamy na Msze św. w każdą niedziele

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
MATKI BOŻEJ ROKITNIAŃSKIEJ
Kostrzyn nad Odrą ul. Jana Pawła II 52

7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 20.00.

 

KOŚCIÓŁ FILIALNY
MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
Osiedle Drzewice

8:30, 12:00

Biuro Parafialne Czynne

w tygodniu od 2 do 9 lutego

WTOREK  OD GODZ. 16.00 DO GODZ. 17.00.
SOBOTA   OD GODZ. 16.00 DO GODZ. 17.00.
ORAZ DODATKOWO PIĄTEK  OD GODZ.9.00 DO GODZ. 10.00.  

W sprawach związanych z załatwianiem pogrzebu rodzina osoby zmarłej kontaktuje się z zakładem pogrzebowym, który ustala z parafią termin pogrzebu oraz godzinę spotkania z kapłanem w biurze parafialnym celem załatwienia wszelkich pozostałych formalności pogrzebowych.

Telefon informacyjny Parafii

795 – 282 – 181

WEZWANIE  KAPŁANA  DO  CHOREGO  W  KAŻDYM  CZASIE

Informacje

W naszej Parafii można zaprenumerować prasę katolicką tygodniki:
„Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki  „Nasza Arka” „Cuda i Łaski Boże”.  Po wszelkie informacje i zgłoszenia osób chętnych na prenumeratę czasopism zapraszamy do zakrystii.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „NAKRĘTKI” zachęca do udziału w akcji ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI. Dotychczas dzięki życzliwości ludzi  Fundacja zebrała 33 miliony nakrętek – to ponad 83 tony. Dzięki tym nakrętkom pomoc otrzymało sześcioro niepełnosprawnych dzieci. Plastikowe nakrętki zbierają dzieci, młodzież, przedszkola i szkoły. Również i my pragniemy się włączyć w tę akcję. W naszym kościele w kaplicy Matki Bożej Rokitniańskiej jest ustawiony pojemnik, w którym można składać wszystkiego rodzaju plastikowe nakrętki.
Za zrozumienie i pomoc w tej akcji dziękujemy.

Spowiedź święta i adoracja

Dodatkowa okazja do Spowiedzi świętej i prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godz. 18.30 – 19.30.

Z wyjątkiem przypadających w tym dniu świąt, uroczystości, rekolekcji oraz innych wydarzeń duszpasterskich, o których na bieżąco są zamieszczane informacje w ogłoszeniach parafialnych. 

O parafii

Parafia Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie Nad Odrą

  • Adres: Jana Pawła II 52, 66 – 470 Kostrzyn nad Odrą
  • Dekanat: Kostrzyn nad Odrą
  • Odpust: 18 czerwca
  • Data utworzenia parafii dekretem Ks. Biskupa 1 – 09 – 1991
  • Liczba wiernych: 6800
  • Numer konta:  94 8369 0008 0069 8223 2000 0010
  • Proboszcz: ks. kan. Wojciech Błaszczyk
  • Wikariusze: ks. Michał Barański, ks. Paweł Patrzylas

Parafia na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony na portalu społecznościowym FACEBOOK:

Rokitniańska Pani nad Odrą. Link poniżej.